БЕЛА КУЌА: Трамп навистина жали што не вовел повисоки царини за Кина

6 копии

Поранешна асистенка во семејството на Трамп, за светските медиуми открива што всушност актуелниот претседател на САД мисли за својата најмлада ќерка. Во ...
| | веќе видена | слични

Личната асистентка на американскиот претседател, Доналд Трамп, Медлејн Вестерхаут, ненадејно ја напуштила Белата куќа, откако на новинарите им пренела интимни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Таа се обидела да преземе нови ангажмани во Белата куќа, но нејзините потези предизвикале незадоволство од други вработени. Таа на новинари во Њу Џерси им ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на средбата со новинарите изјавил дека неговата сопруга Меланија се сретнала со севернокорејскиот лидер Ким ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 311 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 163 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски порачаа дека според неговите информации СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор, но вели и да нема договор, нема да влијае на ...
сите 394 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕЛА КУЌА: Трамп навистина жали што не вовел повисоки царини за Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: