Нема преговори меѓу власта и опозицијата, останува незивесна иднината на СЈО


За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Во Собранието попладнево почна средбата на работните групи од власта и опозицијата кои треба да ги усогласат ставовите околу законот за јавно обвинителство со ...
| | веќе видена | слични

Средбата е затворена, а на неа присуствуваат министерката за правда Рената Дескоска и Бојан Маричиќ, советник за евроатлантски интеграции  на премиерот. На ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Партиите имаат рок до 27 август да се договорат за Законот за јавно обвинителство, бидејќи точката веќе е ставена на дневен ред во законодавниот дом. Доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се повикуваше на принципи а гледаме дека до пладне бил премиер, попладне бил обвинител, навечер бил судија, вели Милошоски-Има големи сомнежи дека тргува со ...
сите 261 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 243 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ јавува за уште една – седма жртва на коронавирусот. Во болницата Комо починал 62-годишен маж, за кој се наведува дека ...
сите 222 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема преговори меѓу власта и опозицијата, останува незивесна иднината на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: