Циркузот во пливањето продолжува, државата не го признава, а му даде да го организира Охридски маратон

Циркузот во македонското пливање во борбата за власт никако да заврши, а се чини дека завршницата не е на повидок. Александар Маленко, кој е претседател на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во организација на Скијачката федерација на Македонија (СФМ), со поддршка од Агенцијата за млади и спорт (АМС) од 23 до 25 август во Крушево по трет пат ќе се ...
| | веќе видена | слични

Кинијакис кружната патека долга десет километри ја исплива за време од 1:47:04:05 часа, пред второпласираниот Даниел Шекељи од Унгарија (1:47:08:03) и Јувал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет маратонци во машка и седум во женска категорија од девет европски држави ќе учествуваат на првата трка на десет километри во водите на Охридското ...
| | веќе видена | слични

Како што беше истакнато на денешната прес-конференција, за првпат од осамостојувањето во Охридското Езеро ќе се плива трка на десет километри, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кариерата на Ренато Санчес, некогаш најдобриот млад фудбалер не го доби очекуваниот правец по неговиот трансфер од Бенфика во Баерн Минхен. Младиот Португалец ...
сите 323 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 221 | | | веќе видена

– Попладнево, околу 17 часот, на улица „Илинденска" во Тетово, полициски службеници запреле патничко моторно возило „Мерцедес" со скопски регистерски ознаки во ...
сите 269 | | | веќе видена

Повеќе пожари има во Македонија, при што денеска гори во Богданци, но и во Гостивар. Попладнево гори пред влезот во Гостивар. Пожарот засега нема да загрози ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циркузот во пливањето продолжува, државата не го признава, а му даде да го организира Охридски маратон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: