НАТО: Ловецот што го пресретна авионот на Шојгу е од балтичката воздухопловна патрола


 А бил базиран во Литванија, јавува руската агенција ТАСС. Како што соопштува НАТО- ловците се приближиле до авионот со кој летал рускиот министер со цел да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Снимката од воените вежби на ловците „МиГ-31БМ“ при авијацијата на руската Тихоокеанска флота ја изненеади руската, но и целата светска јавност. На снимката од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Откриено е чиј беше воениот „ловец“ Ф-18, што во воздушниот простор над меѓународните води на Балтичкото Море му се приближи на авионот во кој леташе рускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Руски борбен авион протера авион на НАТО откако тој премногу се приближил на авионот во кој бил рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу над неутралните води ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО: Ловецот што го пресретна авионот на Шојгу е од балтичката воздухопловна патрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: