Од ОК на Вмро Дпмне на прес конференција упатија обвинувања на адреса на директорката на ЈП Билјанини извори

Сашо Донев претседателот на ОК на Вмро Дпмне на прес конференција упати обвинувања на адреса на директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Жално и болно е во 21 век да зборуваме за непостоење на елементарни услови за живеење кои се клучни за животот и здравјето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, обвинија денеска од ВМРО ДПМНЕ. -„Во НУЦК „Григор ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес пред Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. Културата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, порача на денешната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ОК на Вмро Дпмне на прес конференција упатија обвинувања на адреса на директорката на ЈП Билјанини извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: