По огромниот папагал, на Нов Зеланд пронајден и џиновски пингвин

“Пингвин чудовиште“. На Нов Зеланд откриени се остатоци од џиновски пингвин со големина на човек. Пронајдени се фосилни остатоци од животно за кое се смета ...
| | веќе видена | слични

По неодамнешното откритие на фосилни остатоци од гигантски праисториски папагал со големина на половина човек, новозеландската збирка од големи древни живтони ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за ...
сите 597 | | | веќе видена

Во услови на здравствена криза, која имаше и сѐ уште има големо влијание и врз економијата и врз сигурноста на работните места, како и во услови кога годинава ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По огромниот папагал, на Нов Зеланд пронајден и џиновски пингвин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: