И адвокатот Давидвиќ потврди: Судот во Шведска ја ОДБИЛ екстрадицијата на Дејан Давидовски!

Адвокатот Звонко Давидовиќ го потврди пишувањето на порталот Вечер дека судот во Шведска го одбил барањето за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за ...
| | веќе видена | слични

 Од Шведската амбасада за Канал 5 велат дека Окружниот суд донел одлука да го задржи во притвор се дури се чека одлуката дали ќе биде екстрадиран. Предметот е ...
| | веќе видена | слични

Македонија сè уште чека известување од Шведска дали ќе ни го екстрадира Дејан Давидовски, кој е еден од обвинетите за насилствата во Собранието од 27 април ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одлуката на шведскиот суд да не се дозволи екстрадиција на Дејан Давидовски во Македонија, заради тоа што сметаат оти Давидовски е жртва на политички а не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Шведска одби екстрадиција на обвинетиот за 27 април Дејан Давидовски. Според шведскиот суд Давидовски е гонет и би бил суден во политички а не криминален ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 107 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И адвокатот Давидвиќ потврди: Судот во Шведска ја ОДБИЛ екстрадицијата на Дејан Давидовски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: