БОКИ 13 ВО ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај


8 копии

Првосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во притвор „се држи“ подобро и од тоа што очекувавме, вели за „360 степени“ адвокатот Димитар Савовски, ...
| | веќе видена | слични

Во период кога Македонија е преплавена со лажни вести и кога Владата, како и голем дел од професионалните медиуми отворено и објавија војна на пропагандната ...
| | веќе видена | слични

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му го честита роденденот на Боки 13 кој се наоѓа во притвор осомничен во акцијата „Рекет“.„Да сакаш на другар да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На својот Фејсбук профил познатиот ТВ Водител Сергеј Варошлија му посвети емотивна порака за роденден на познатиот Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Од желба за естрада, преку водителство и своевидна пејачка кариера, па преку судски процеси и непоседување трансакциски сметки во Македонија, и по наводно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неколку српски државјани се наоѓаат во карантин во Индија, поради сомнеж дека се заразени со новиот корона вирус, јавил дописникот на МИА од Белград. Брачната ...
сите 905 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 156 | | | веќе видена

Јавната расправа за Законот за јавно обвинителство во Собранието продолжува и денеска. Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно ...
сите 326 | | | веќе видена

Ќе извлечеме сиже од јавната расправа за Законот за јавно обвинителство и ако тоа од експертската јавност се преточи во текстот, не гледам зошто не би ...
сите 210 | | | веќе видена

Сопругата на настрадата ѕвезда Коби Брајант се наоѓа во тешка состојба после загубата на нејзниот сопруг и 13 годишната ќерка. Коби и неговата ќерка Џана , ...
сите 371 | | | веќе видена

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја имаа честа да го судат финалето на ЕП 2020 помеѓу Хрватска и Шпанија. Шпанија победи, а двајцата судии го ...
сите 194 | | | веќе видена

Водителката Лила Филиповска денеска даде изјава за новинарите каде беше сведок за судењето на случајот „Рекет“.Во нејзиното сведочење денеска таа кажа дека ...
сите 201 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 143 | | | веќе видена

Смртта на Коби Брајант и неговата ќерка Џијана предизвика шок ширум светот, но сепак тоа не спречи поединци да го валкаат името на славниот кошаркар. Една од ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОКИ 13 ВО ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: