Дали самобендисаноста ја поттикнува креативноста?

2 копии

Умереното консумирање темно чоколадо значително го намалува ризикот од депресија, покажува ново британско истражување . Експерти од Универзитетот во Лондон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога станува збор за позитивното дејство на лутата храна врз здравјето на организмот, доволно е да се спомене истражувањето на кинеските научници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британски научници неодамна, според истражувањето во кое учествувале 13.600 испитаници, утврдиле дека луѓето кои редовно јадат чоколадо со најмалку 70 проценти ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Меѓу нив за мерката притвор што и беше одредена на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот. Обвинителството, кое го ...
сите 462 | | | веќе видена

Јавноста очекува одговори на клучни прашња поврзани со случајот „Рекет“ по распитот на Јанева која ќе зборува во својство на сведок. Денеска беше сослушана и ...
сите 87 | | | веќе видена

Судијката Даниела Алексовска Стојановска, го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
сите 86 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, една од основачите на „Групер.мк“, која е предложена за нов министер за финансии, синоќа по објавувањето на одлуката, се огласи на својот ...
сите 116 | | | веќе видена

 Некои жени се едноставно создадени за брак – тие се добри сопруги, посветени на саканиот и домаќинки – дали сте и вие меѓу нив, според хороскопскиот знак? ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали самобендисаноста ја поттикнува креативноста?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: