Брутално: УФЦ фајтерот Мајк Пери со страшна повреда на носот


Стипе Миочиќ е нов шампион во тешка категорија во УФЦ шампионатот, откако во фантастична борба го совлада Даниел Кормие со нокаут во четвртата рунда. Миочиќ го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ го шокираше Даниел Кормиер во нивниот ри-меч на УФЦ 241 во Анахајм, Калифорнија за да ја вратиа титулата во тешка ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Малком ова лето направи трансфер од Барселона во Зенит вреден 40 милиони евра. Малком после една неуспешна сезона на „Камп Ноу“ се одлучи кариерата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 217 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 272 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 95 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на партијата „Левица“ која со два пратеника за прв пат ввелгува во Собранието ветува дека ќе го проблематизира постоењето на Тегугулаторната комисија. ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брутално: УФЦ фајтерот Мајк Пери со страшна повреда на носот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: