Во кој век живее Балканот?

Вистинско помирување меѓу Бугарите и Македонците ќе зависи од тоа дали Бугарите ќе бидат смели да се соочат со сопственото мрачно минато во Втората светска ...
| | веќе видена | слични

Кај македонскиот народ, во неговата потсвест, опстојува некоја необјаснива, невидлива сила што во најтешките времиња го прави жилав и издржлив Според ...
| | веќе видена | слични

Првиот македонски весник „Нова Македонија“ повторно беше тема на дискусија во Бугарија. Овој пат станува збор за гостувањето на бугарскиот историчар Светлозар ...
| | веќе видена | слични

Има еден типично македонски проблем кој непланирано придонесува кон нашата пропаст – а тоа е упорното одбивање на имотните или познатите Македонци да сторат ...
| | веќе видена | слични

Ќорсокакот во кој западнаа македонските колеги од македонско-бугарската комисија за историски прашања околу идентитетот на Гоце Делчев, се должи на крајната ...
| | веќе видена | слични

За политичката методологија и догматизирањето на „историската вистина“ - или како македонскиот дел од комисијата за историски прашања западна во ќорсокак со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кој век живее Балканот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: