„Old Town Road“ запиша нов рекорд на Билбордовата листа


Веста дека еден од најголемите хитови на Кејти Пери беше вистински шок, а сега е откриено и колку ќе треба таа да плати на оригиналните автори. Деветчлената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поротата на американскиот суд утврдила дека хитот на американската пејачка Кејти Пери од 2013 година, “Dark Horse”, е непрописна копија на рап песна од 2009 ...
| | веќе видена | слични

Останато

По политичарите, и германските бизнисмени изразија поддршка на процесот на проширување на Европската унија и повикаа за започнување на преговорите за ...
сите 227 | | | веќе видена

Еврокомесарот, Јоханес Хан, на денешната заедничка прес-конференција со Зоран Заев говореше за пристапните преговори за ЕУ, а побара и од европските лидери да ...
сите 412 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Old Town Road“ запиша нов рекорд на Билбордовата листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: