Пуштена во употреба нова улица во тетовската населба Дреновец


Наместо 870 метри нов асфалт на една делница од патот, санирани се над 2 километри на најоштетените места. Направено е максимално што се може за тие пари. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Тетово започна со градежни работи со кои најавува дека ќе биде довршена улицата зад ургентниот центар како и потпорни ѕидови на реката Пена со цел да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почна асфалтирањето на дел од патот Тетово – Јажинце, од Пршовце до Непроштено, во општина Теарце. Поради поставувањето на асфалтот, изведувачот го регулира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумоски сака да гради Корзо. Ова е местото кое веќе започнал да го копа. Тука имаше фонтана. Таа најпрво ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 633 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 586 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштена во употреба нова улица во тетовската населба Дреновец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: