Индија доби пристап до екипажот на запленетиот брод во Иран


7 копии

Капетанот на танкерот запленет додека пренесувал иранска нафта изјавил дека британските маринци користеле претерана сила во текот на заплената на неговиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иранската Револуционерна гарда денеска објави видео и аудио снимка на која се слуша како припадник на овие сили предупредува британски воен брод да се не меша, ...
| | веќе видена | слични

Иранската Револуционерна гарда објави снимка на која се слуша како нивен припадник предупредува членови на британски воен брод да не се мешаат додека тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија доби пристап до екипажот на запленетиот брод во Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: