УЈП: Мој ДДВ ги дава посакуваните резултати


5 копии

Лани овој период биле пријавени 52 неправилности за даночни обврзници кои не издаваат фискални сметки, а годинава пријавените неправилности се драстично ...
| | веќе видена | слични

Мерката „Мој ДДВ” денеска преку карванот беше промовирана во Гевгелија од страна на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања оцени дека проектот Мој ДДВ дава резултати, дека економијата е во пораст и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 268 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП: Мој ДДВ ги дава посакуваните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: