Кина ќе одржи воени вежби во близина на Тајван

Тој не наведе детали за причините за апсењето, туку само покажа копија од налогот за апсење што го подели партијата на Абаси, ПМЛ-Н, во кое се навестува дека е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
5 копии

Кинеската Влада и компаниите нема да соработуваат со американските компании ангажирани со продажба на оружје на Тајван, изјави денеска портпаролот на кинеското ...
| | веќе видена | слични

Кинеската влада и тамошните корпорации ќе го прекинат работењето со американските компании кои му продаваат оружје на Тајван, соопшти во понеделникот кинеското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Игор Карачиќ дефинитивно немаше свој ден во полуфиналето против Норвешка и самиот го призна тоа по крајот на неверојатниот меч во Стокхолм, но сепак ...
сите 33 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 96 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 37 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дуковски ги прашуваше судиите каде е лекот за Бојан Јовановски откако претходно повтори дека неговиот клиент треба да излезе од притвор бидејќи ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ќе одржи воени вежби во близина на Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: