Поставени знаци „забрането капење“ - Охридското Езеро не е безбедно за пливање


После 21 година во Охрид, прв пат на потегот од Самоилова тврдина на плажите кон Партизан, Младост се поставени знаци забрането пливање. -Колекторот после ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Дефект во канализационата мрежа и нефункционалност на препумпните станици на колекторскиот систем е причината за влевање на фекалии во О хридското езеро кои ...
| | веќе видена | слични

Дефект во канализационата мрежа и колекторскиот систем , причина за забраната за капење кај одмаралиштето „Партизан“. Викендов екипите на јавните претпријатија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

-Во редовните контроли кои ги врши ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид, утврдено е загадување на водата од трета категорија на потегот околу Партизан и Младост, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 252 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 304 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 153 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Работните групи во врска со законот за Јавно обвинителство денеска одржаа куса средба на која не беше постигнат договор. Како што посочија министерката за ...
сите 389 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени знаци „забрането капење“ - Охридското Езеро не е безбедно за пливање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: