Придонеси не им биле плаќани на 14.000 граѓани- штетата засега е 18 милиони евра

2 копии

Скандалот со ПИОМ се надгради и прошири. Порасна бројот на граѓани кои биле извисени од Фондот и парите иако требало не им биле префрлани во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Директорот на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на  Македонија, Шаип Зенељи денеска се сретна со аташето за труд и социјални работи, здравство и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Директорот на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување, Шаип Зенељи и директорот на Федералниот завод за пензиско и инвалидско осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Застапник на обвинението, согласно дадените овластувања од државниот јавен обвинител Јовески, е Ленче Ристоска која од СЈО прејде во ОЈО Скопје. Ристоска на ...
сите 526 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 217 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Придонеси не им биле плаќани на 14.000 граѓани- штетата засега е 18 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: