МВР на Оливер Спасовски го прикривало физичкиот напад на Курто Дудуш


Ексклузивни документи од Министерството за внатрешни работи дошле во посед на редакцијата на Економски Лидер на кои се прикажува како министерството го ...
| | веќе видена | слични

Молк и недоверба во институциите - тоа е доминантната слика кај ромската заедница по прашањето - дали надлежните институции ќе ги расчистат скандалите со нивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Јавното обвинителство во Скопје на 11 јуни 2019 дена е поднесена кривична тужба до градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш за нанесување телесна ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи кое води истрага за инцидентот во кој градоначалникот на општината Шуто Оризари Курто Дудуш е обвинет од граѓанин дека го ...
| | веќе видена | слични

Како што дознава КУРИР, голем инцидент се случил пред речиси еден месец во училиштето „Ѓорче Петров“ во Прилеп. Директорот на училиштето С.Ѓ. додека бил во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Седми ден нема разврска за случајот со насилникот градоначалник Курто Дудуш. Зоран Заев и Јавното обвинителство го штитат градоначалникот пулен Курто Дудуш за ...
| | веќе видена | слични

Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим.Аболицираниот криминалец Зоран Заев е поттикнувач и заштитник на криминалот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска добило писмено известување од Секторот за внатрешни работи – Скопје кое се однесува на објавата на аудио снимка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР на Оливер Спасовски го прикривало физичкиот напад на Курто Дудуш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: