Дали апостолките ќе станат нов моден додаток за секојдневни комбинации? (фото)


 Уличната мода во скандинавските земји наметнува стил кои блогерките очигледно со задоволство го прифаќаат – апостолки во секојдневни комбинации. Уште ...
| | веќе видена | слични

Денешниот стилски двобој е посветен на две манекенки во речиси идентични стајлинзи. Џиџи Хадид и Елса Хоск одбраа топ со откриени раменици и џинс со висок ...
| | веќе видена | слични

Иако секое лето се појавуваат некои нови трендови на чевли во кои се заљубува модниот свет, еден безвременски модел не изглегува од мода веќе со децении. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 534 | | | веќе видена

Четириесетина дена откако беше регистриран првиот случај на заболчен од коронавирусот во Македонија и дваесетина дена од првата жртва, граѓаните и јавноста ...
сите 126 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
сите 238 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 30 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали апостолките ќе станат нов моден додаток за секојдневни комбинации? (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: