Каменос на твитер: СИРИЗА СЕ САМОУБИ ВО ПРЕСПА


8 копии
3 копии
3 копии

Предвремените избори, на кои повика грчкиот премиер Алексис Ципрас, ќе се одржат на 7 јули, изјави во телевизиско интервју портпаролот на грчката влада, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на грчката влада Димитрис Џанакопулос изјави за телевизијата “Алфа” дека предвремените парламентарни избори се планира да се одржат на 7 јули оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Одлуката на Премиерот е парламентарните избори да се одржат на 7 јули поради испитите од државната матура кои завршуваат на 2 јули, рече министерот без ресор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предвремените парламентарни избори во Грција, би можело да се одржат на 7 јули наместо на 30 јуни, а причина за тоа се приемните испити на грчките универзитети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каменос на твитер: СИРИЗА СЕ САМОУБИ ВО ПРЕСПА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: