Груби ја поздрави одлуката за оставка на Богоевски


2 копии

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија Артан Груби ќе учествува на регионална конференција на тема ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични

Пратениците кои не планираат да го поддржат законот за Јавно обвинителство може да си го нарушат кредибилитетот во очите на меѓународната јавност. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Можен ли е ветинг процес во македонскиот правосуден систем. Првиот човек на државното јавно обвинителство вели дека во фелата се почнати дискусии на оваа тема, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 160 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 100 | | | веќе видена

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби ја поздрави одлуката за оставка на Богоевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: