СДСМ: Раст од 5,9 отсто на откупот и продажбата на земјоделски производи во првото тромесечје

2 копии

Политиките на Владата предводена од СДСМ во земјоделството и зголемената поддршка за земјоделците даваат реални резултати. Откупот и продажбата на земјоделски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 19 мај 2019 СДСМ создаде хаос во земјоделието во Република Македонија. Нема ништо од ветувањата на власта, а земјоделците се понижени и се наоѓаат на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ покажа целосна негрижа за македонското земјоделие и македонскиот земјоделец. Откако е СДСМ на власт земјоделието тоне, како и се останато во државата. ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2019 година, откупот и продажбата на земјоделски производи се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Заев и СДСМ го уништија земјоделството, велат од ВМРО-ДПМНЕ. За негрижата на владата најдобро говори фијаското со откупот на раноградинарските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 447 | | | веќе видена

Дознавме дека и мачето на обвинителката Лиле Стефанова добило државна грижа, односно службена кола платена од граѓаните за прошетка низ Македонија, ама ...
сите 117 | | | веќе видена

Ова денеска го објави дополнителната заменичка-министерка Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил. Истрагата на Бирото за јавна безбедност за групата ...
сите 142 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 142 | | | веќе видена

Според стручните мислења на експертите од областа на психијатријата и психотерапијата, верувале или не, луѓето можат да станат зависни од љубов. Оваа зависност ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Раст од 5,9 отсто на откупот и продажбата на земјоделски производи во првото тромесечје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: