Затворен дел од патот Охрид-Струга

2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Виадукт Трејд известува дека на ден 25.02.2019 понеделник и 26.02.2019 вторник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
10 копии

Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива по суви коловози. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека останува забраната за тешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Снегот што во текот на ноќта и утринава падна на територијата на Крива Паланка формираше снежна покривка од околу десет сантиметри во градскиот реон, додека на ...
| | веќе видена | слични

Се укина забраната за тешки товарни возила на патниот правец Битола- Ресен преку планински премин Ѓавато, соопштија од ЈП Македонијапат. Од Претпријатието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен дел од патот Охрид-Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: