Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај дел од патот Охрид-Струга

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се наместа влажни, информираат од АМСМ. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Виадукт Трејд известува дека на ден 25.02.2019 понеделник и 26.02.2019 вторник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
10 копии

Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива по суви коловози. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека останува забраната за тешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Снегот што во текот на ноќта и утринава падна на територијата на Крива Паланка формираше снежна покривка од околу десет сантиметри во градскиот реон, додека на ...
| | веќе видена | слични

Се укина забраната за тешки товарни возила на патниот правец Битола- Ресен преку планински премин Ѓавато, соопштија од ЈП Македонијапат. Од Претпријатието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Претежно облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Врнежите од изутрина ќе се преместуваат кон исток каде што ќе се пообилни и ќе ...
сите 245 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај дел од патот Охрид-Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: