Стајковци – Ласкарци


Семејствата на повредените патници од автобуската несреќа што се случи на 13-ти, раскажуваат како го доживеале моментот кога дознале дека нивните блиски се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја споделува тагата со семејствата на сите кои трагично ги загубија животите во сообраќајната несреќа која се ...
| | веќе видена | слични

Семејствата на повредените патници, изминатата ноќ ја поминаа во исчекување, но и молитви за своите најблиски. И денеска чекаа во ходниците на болниците каде ...
| | веќе видена | слични

Водени од желбата да помогнеме на семејствата чии членови се повредени и се наоѓаат на лекување во Ургентниот центар „8 Септември" и на другите клиники на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Советот на амбасадори“ со големо разочарување  ја прими одлуката на Европскиот совет да не и се додели датум на Македонија и покрај исполнувањето на речиси ...
сите 238 | | | веќе видена

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни ...
сите 224 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стајковци – Ласкарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: