И Цеца го чекаше Путин

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Фокл дивата Светлана Ражнатовиќ направила музичка кариера на која можат да и позавидат многу познати, но сепак открила дека и покрај големиот успех родителите ...
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вели дека не може да им прости на родителите затоа што не ја притискале доволно за да заврши факултет. Таа вели дека и ...
| | веќе видена | слични

Инаку, Цеца и нејзиниот сопруг, кој сега е во пензија, минатата година се вратиле од Хелсинки. “Сега мојата актерска работа е во преден план, сега тој мене ме ...
| | веќе видена | слични

Цеца на насловната страна од 1991 година, тогаш на почеток на својата кариера и под моминско презиме Величковиќ, го воодушеви корисниците на социјалните мрежа ...
| | веќе видена | слични

За време на дочекот на рускиот претседател во храмот Свети Сава, се појави и српската фолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ – Цеца. Пејачката истакнала дека и е ...
| | веќе видена | слични

И фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера била пред храмот Свети Сава, на дочекот на претседателот на Русија, Владимир Путин. За нејзе претставувала огромна чест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надеж дека Европскиот совет ќе даде зелено светло за почеток на пристапни преговори со унијата, изразува претседателот Стево Пендаровски во изјавата за грчкиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Цеца го чекаше Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: