Трагедија која го одбележа животот на Федерер: Кога и да го слушне негово име, Роџер не може да ги запре солзите


Пред 16 години се случи трагедија која го одбележа животот и кариерата на славниот швајцарски тенисер Роџер Федерер. На спомен на неговиот трагично починат ...
| | веќе видена | слични

Енди Мареј уште во првото коло од Австралија Опен доживеа пораз, а после многу емотивниот меч со Роберто Баутиста Агут, останува прашањето дали некогаш ...
| | веќе видена | слични

Енди Мари доживеа елиминација во првото коло на Австралија Опен во Мелбурн од Роберто Баутиста Агут со 2:3 (4:6, 4:6, 7:6,7.6 и 2:6). Легендарниот тенисер ...
| | веќе видена | слични

Големиот борец, Енди Мари претрпе пораз од Роберто Баутиста Агут во првата рунда на Австралија Опен, во меч во кој можеби беше и последен во кариерата за ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот кој привлече големо внимание заврши со пораз на Енди Мари. Конференцијата за медиуми која ја одржа Мари пред почетокот на Австралија Опен му даде ...
| | веќе видена | слични

Енди Мареј во пет сета беше поразен од Баутиста Агут во првото коло на Австралија Опен, поради проблемите со повреди можеби ова беше и последниот негов меч во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 251 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 305 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 149 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Работните групи во врска со законот за Јавно обвинителство денеска одржаа куса средба на која не беше постигнат договор.Како што посочија министерката за ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија која го одбележа животот на Федерер: Кога и да го слушне негово име, Роџер не може да ги запре солзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: