Јазик со фуснота, не е јазик туку е фуснота

9 копии
8 копии

Портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, смета дека во грчкиот Парламент постои широко мнозинство за ратификација на Договорот ...
| | веќе видена | слични

Во однос на неодамнешните изјави на македонскиот премиер што предизвикаа реакции во Грција, портпаролот на грчката влада, Ѕанакопулос во интервјуто за „Реал ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос, денеска изјави дека изјавите на македонскиот премиер Зоран Заев кои во грчката јавност се ставени во ...
| | веќе видена | слични

– Мислам дека постојат политички предуслови за широко парламентарно мнозинство во случајот што е најверојатен дека успешно ќе се заврши процесот на уставна ...
| | веќе видена | слични

Останато

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 245 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 228 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Не е точно дека 70 проценти од учениците го бојкотираат наставниот процес, туку само дел од нив. Државната матура е изборна, а нашата обврска како Министерство ...
сите 233 | | | веќе видена

Упатена е втора молба до производителот на вакцините против Ковид-19 „Фејзер“ за согласност за извоз на делот од контингентот даден на Србија, а што таа земја ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јазик со фуснота, не е јазик туку е фуснота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: