Меркел: Трагично е, но мора да го почитуваме гласот на народот на Обединетото Кралство

Германската канцеларка Ангела меркел го оквалификува договорот за Брегзит кој британската премиерка Тереза Меј го постигна со Европската унија „дипломатско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Британскиот државен министер за универзитетите и наука, Сем Џијма поднесе оставка поради несогласување со планот на премиерката Тереза Меј за Брегзит. Џијма е ...
| | веќе видена | слични

Гвимах , кој во кампањата во 2016 се залагаше Британија да остане во Европската Унија , рече дека предлог договорот на Меј значи дека Британија ќе го предаде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската премиерка, Тереза Меј, оцени дека одлуката на парламентот да не го прифаќа договорот со Европската Унија за излез на Велика Британија значи поделба ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Велика Британија ќе биде економски посиромашна по излезот од Европската унија, отколку ако остане во Унијата, без разлика каков трговски договор ќе склучи со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека е невозможно да се организира втор референдум за брегзит пред датумот за напуштање на ЕУ – 29 март следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 400 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Трагично е, но мора да го почитуваме гласот на народот на Обединетото Кралство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: