Повреден возач во несреќа на патот Делчево – Очипала

3 копии

Во организација на општина Македонска Каменица во Домот на култура ќе се оддржи презентација на новите владини мерки и програми за земјоделците. Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вчера во 17:40 часот на место викано „Баткова чешма“ атар на село Драмче, делчевско на магистралниот пат се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
| | веќе видена | слични

Со замената на последните сто и десет метри од азбестната водоводна мрежа во општина Македонска Каменица заврши процесот на отстранување на канцерогените цевки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на патниот правец А3 Делчево-Македонска Каменица е нормализиран, информираа во 20.29 часот со соопштение од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). ...
| | веќе видена | слични

На патниот правец А3 Делчево-Македонска Каменица сообраќајот е во прекин кај местото Баткова Чешма, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Делчево – Македонска Каменица На 05.10.2018 година во 17.40 часот на место викано „Баткова чешма“ атар на ...
| | веќе видена | слични

Две момчиња од Бугарија и возач од Делчево биле повредени во сообраќајна несреќа, вчера попладнето на магистралниот пат Делчево-Македонска Каменица.Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 661 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 316 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Битола им заблагодари за големиот успех во првиот круг, за мнозинството советници во Советот на ...
сите 329 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 195 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повреден возач во несреќа на патот Делчево – Очипала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: