Хороскоп и парите: Рибите заработуваат и трошат, Раковите штедат и позајмуваат

Овен Не сакаат да собираат пари на куп, туку повеќе сакаат секогаш да вложуваат, а не бегаат од ризичните инвестиции кои некогаш им се исплаќаат, а некогаш не. Импулсивни и темпераменти не се занимаваат со размислување за иднината, па и нивниот однос кон парите е таков. Бик Како сите земјени знаци и Биковите се на глас како штедливи и претпазливи со парите. Сепак, луѓето родени во овој знак не се скржави и секогаш ќе ги потрошат со задоволство парите на убава храна, пијалок или уредување на домот, со тоа приказната за нивната штедливост обично не држи вода. Сакаат да собираат пари и работи. Близнаци Близнаците живеат од момент до момент, што е видливо и по нивниот однос кон парите. Невнимателни се и не сакаат да штедат, па често се во долгови, од кои се извлекуваат со барање позајмици или кредити. Рак Овие луѓе се многу внимателни со парите и од мали нозе се штедливи и промислени. Сакаат да „калапат“ пари и не се склони кон расипничко однесување, но не се скржави, па секогаш со задоволство им позајмуваат ...
| | веќе видена | слични

Кај овие хороскопски знаци, маните се многу нагласени и луѓето по некое време почнуваат да ги одбегнуваат Ова се четирите најнапорни хороскопски знаци… Овен Иако Овните се многу великодушни и топли личности, понекогаш знаат да претераат. Тешко им е да ја препознаат границата помеѓу она што е прифатливо и она што е напорно, па многумина не можат да ги поднесат, бидејќи секогаш сакаат да се во центарот на вниманието и многу често манипулираат со другите. Рак Раковите често минуваат низ промени во расположението и тешко го контролираат гневот. Токму затоа и’ стануваат напорни на околината, која не може да го поднесе нивното параноично однесување. Вага Луѓето родени во знакот Вага се многу дружељубиви и не сакаат да поминуваат премногу време сами. Сепак, имаат една многу негативна особина, а тоа е склоноста кон пасивна агресија. Поради чувството на помала вредност, многу лесно се навредуваат, а кога некој ќе им ја воочи вистината за нивното однесување, се обидуваат да ја префрлат вината на некој друг. Риби ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите љубови, може да се роди помеѓу припадниците на овие два знака. Овен и Водолија се два спротивни знаци, кои се привлекуваат на сите животни полиња. Веќе при првата средба, овие два знака, почнуваат да пуштаат искри. Овие два хороскопски знаци сакаат долги разговори, се впуштаат во авантури и сакаат да бидат дел од големо друштво, а кога се заедно, луда забава им е загарантирана. Припадниците на двата знака сакаат да се независни, што е добро, бидејќи нивната врска нема да биде загушена од посесивност. Атрактивната Водолија му привлекува внимание на доминантниот Овен, а Водолиите паѓаат на големата самодоверба која ја поседува Овенот. Иако ваквата врска е последица на фатална привлечност, и тоа како може да дојде до силни конфликти. Најголемиот проблем настанува кога кај двата знака ќе преовлада тврдоглавоста, но кога ќе се смират страстите, сѐ се враќа во нормала.
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од најприродните работи кои следуваат по врската е бракот. Да се биде со еден човек за цел живот, со кој се сакате и почитувате е нешто најубаво што може да ви се случи. Само треба и за тоа да се избере најдоброто време.Еве кои знаци ќе добијат понуда за брак во октомври:ДевицаОвој месец ќе бидете во можност да ја остварите својата најголема желба во љубовта. Вашиот љубовен живот цвета и ќе добиете прекрасен прстен со предлог. Ако се случи да бидете изненадени, сепак не размислувајте многу. Октомври ќе биде најдобриот месец од годината за вас.БикПо неколкумесечна интензивна акција, компромиси и желба да се развие врската, може, во најмала рака, да започнете и да уживате во моментите на љубов кои ви ги пружа партнерот. И ова е токму најдоброто време за да ја добиете посакуваната понуда.ВодолијаВашиот свет ќе се промени во доста голема мера. Вие го заслужувате тоа. Го очекувавте ова доста долго време. Затоа конечно ќе добиете предлог за брак. Возбудата и стресот што оди заедно со неа ќе ви открие оаза на ...
| | веќе видена | слични

Дали е во прашање положбата на планетите која го одредила полето на успехот и на способноста, снаодливоста на раководна функција , не се знае, но два хороскопски знака дефинитивно се најдобри кога станува збор за шефовска позиција. Тие се родени водачи, авторитети, а покрај тоа се и многу способни и знаат од своите работници да го извлечат максимумот. И тие имаат маани, но на патот до успехот не им пречат, па личностите родени во овие два зодијачки знаци обично се многу познати и успешни. Најизразена карактеристика на водач во себе има авторитативниот Овен . Доблеста му е динамичноста, креативноста еланот но често му претставува проблем неговата тврдоглавост, промените во расположението и раздразливоста. Припадниците од овој знак се многу јасни во своите барања, а иако ги поттикнуваат вработените да го даваат најдоброто од себе, тие со своите непромислени изјави може многу да ги понижат или повредат. За тие што се слични на нив им се одлични шефови, но на малку повлечените работници им се кошмар. Поради ...
| | веќе видена | слични

Вага Верувале или не, знакот кој најмногу одмерува, ги проучува ситуациите и луѓето, оној на кој му е потребна цела вечност да донесе одлука е и оној знак кој најчесто паѓа на измами. Причината е малку необична, овие луѓе едноставно „касно палат“. Без разлика од која причина вие ќе чукнете на нивната врата, тие веднаш ќе ви поверуваат во она што ќе го кажете и доколку набрзина ја завршите работата која сте ја намислиле и не им дадете простор да сфатат за што навистина станува збор, вие можете да се извлечете со сè што ќе намислите. Доколку го земете предвид нивното бавно однесување, брзо ќе заклучите дека вагата е идеална „овца за стрижење“. Тие со тек на време ќе сфатат дека се измамени, но тогаш веќе ќе биде доцна. Нивната способност да навлезат подлабоко во тајните на другите луѓе, само дополнително ќе ги изнервира бидејќи сите овие заклучувања ќе дојдат откако веќе ќе ја направат глупоста. Тие лесно им веруваат на сите ветувања кои ги поставуваат политичарите, веруваат во сите вести кои ќе се појават ...
| | веќе видена | слични

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, бескомпромисна, добар слушател, тврдоглава, издржлива, толерантна, одговорна, грижлива, способна, силна, заводлива, фокусирана! Нејзината најголема сила лежи во два победнички квалитети кои ги поседува – чувствителност и трпение. Лесна по природа, но тоа не значи дека со неа може да се манипулира. За многу нешта има силно мислење кое тешко дека може да го промени, а доколку некој се обиде да ги “тестира” нејзините граници, ќе го разбуди нејзиниот огнен темперамент. Таа е – жена Бик! Сепак, оваа дама избегнува да го покажува својот темперамент, затоа што во животот тежнее кон рамнотежа и сигурност. Ја сака природата и најмногу од се сака да живее во пријатна и шарена животна средина. Не е авантуристка и не сака да презема ризици, поради што не знае најдобро да се справи со ненадејни промени. Подобро функционира во рутина и монотонија, поради што речиси никогаш не бара големи животни промени, туку ја предизвикува некој надворешен фактор. Сепак, какви и искуства да и ...
| | веќе видена | слични

Откриете за кои тоа астро парови станува збор.На некои љубовни приказни како да им е судено да имаат тажен крај. Колку и да се силни емоциите, големите плановите, и колку години нивната приказна временски долго да трае, конечниот исход е дека или среќата сепак ќе ја пронајдат со трето лице или остануваат сосема сами, бидејќи нивната врска е нешто што ќе ги обележи за цел живот.Откриете за кои тоа астро парови станува збор. Бик-Вага Бикот е тој кој сака да биде главен лик во врската, личност од акција, исклучиво амбициозен и на око толку силен што може сосема убаво сам да фунционира. Меѓутоа, сепак му е потребна потпора и ја бара во емотивен партнер.Вагата од друга страна, статична, тип кој размислува и за се ќе размисли барем трипати пред да преземе нешто конкретно. Сударот на нивните спротивни енергии умеат да изродат нешто потполно необично и крајно возбудливо. Вагата ќе се воодушевува од Бикот поради неговата смелост, издржливост и подготвеност да проба ново, често и доста извтени работи. Вагата го учи на ...
| | веќе видена | слични

Хороскоп за 39та недела : Знаете како се кажува, кога некој е заљубен, тој тоа не може со ништо да го сокрие. Дознајте како секој хороскопски знак се однесува кога е заљубен?!? Овен Кога се заљубени, Овните сакаат да се постојано со партнерот. Многу лесно може да се воочи нивната позитивна енергија и заразната насмевка кога се на седмо небо. Бик На Биковите им е потребно повеќе време да се заљубат, а пред тоа ќе бидете неколку пати ставени на тест пред да ви откријат што навистина чувствуваат. Близнаци На Близнаците лесно им се чита од изразот на лицето кога се заљубени, но се многу симпатични и искрени и можат да направат се за својот партнер. Рак Раковите се многу чувствителни, сакаат длабоко и интензивно. Тие се лојални партнери и секогаш ќе бидат покрај вас. Лав Лавот е секогаш страствен и харизматичен, а особено кога ќе се заљубат. Ако Лавовите покажат емоција за вас, вие сте најсреќната личност на светот. Девица Секогаш се преправаат дека се ладни и бесчувствителни. Тие нема веднаш да ги покажат своите ...
| | веќе видена | слични

Некои тоа го прават искрено и од срце и навистина се каат, а некои се вистински мајстори на извинувањето и шармери кога треба да се извлечат од некоја незгодна ситуација. Погледнете како се извинуваат претставниците на хороскопските знаци. Овен Тој – За овие мажи не претставува никаков проблем да ви се извинат, исто како што не им е проблем да ве навредат и да ве извадат од такт бидејќи тие се такви, лесно ќе ве налутат, но уште полесно ќе ви се извинат и ќе ви ветат дека тоа повеќе никогаш нема да се повтори. Се разбира ништо од ветувањето. Лесно му „паѓа мрак на очи", особено ако тој не е на прво место на вашите приоритети, па многу не размислува пред да избувне и ве навреди, но потоа брзо и ќе се покае. Тој верува дека неговото извинување е доволно за вас, без цвеќе или подарок, бидејќи тој ќе се понуди себеси како најголем израз на каење.Таа – Ќе ви се извини веднаш штом ќе сфати дека избувнала и ве навредила и тоа без некоја особена причина, туку само затоа што сте биле најблизу. Впрочем нејзиното мото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теле 2“ арената во Стокхолм има капацитет од 19.000 гледачи, а повеќе од 20.000 Хрвати „одлетаа“ за Шведска каде денеска ќе се одигра финалниот меч од ...
сите 362 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 418 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 249 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 101 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 42 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 246 | | | веќе видена

Непосредно пред парламентарните избори во Грција, професорот од Универзитетот „Македонија“ во Солун и виш научен соработник во фондацијата за надворешна ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хороскоп и парите: Рибите заработуваат и трошат, Раковите штедат и позајмуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: