Секогаш кога ви е потребна, таа е тука – силна, грижлива и бескомпромисна: најдобрата жена во целиот Зодијак!

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, бескомпромисна, добар слушател, тврдоглава, издржлива, толерантна, одговорна, грижлива, способна, силна, заводлива, фокусирана! Нејзината најголема сила лежи во два победнички квалитети кои ги поседува – чувствителност и трпение. Лесна по природа, но тоа не значи дека со неа може да се манипулира. За многу нешта има силно мислење кое тешко дека може да го промени, а доколку некој се обиде да ги “тестира” нејзините граници, ќе го разбуди нејзиниот огнен темперамент. Таа е – жена Бик! Сепак, оваа дама избегнува да го покажува својот темперамент, затоа што во животот тежнее кон рамнотежа и сигурност. Ја сака природата и најмногу од се сака да живее во пријатна и шарена животна средина. Не е авантуристка и не сака да презема ризици, поради што не знае најдобро да се справи со ненадејни промени. Подобро функционира во рутина и монотонија, поради што речиси никогаш не бара големи животни промени, туку ја предизвикува некој надворешен фактор. Сепак, какви и искуства да и ...
| | веќе видена | слични

Секој човек посакува да ја најде личноста совршена за себе и со неа да создаде семејство, но сепак во реалноста многумина живеат различно. Кај нив не постои „ние“, туку само „јас“. Близнаци За припадниците на овој знак карактеристична е љубопитноста и детската природа. Токму таа љубопитност ги тера да го истражуваат светот и да се запознаваат со најразлични луѓе. За ова однесување многу им помага нивната комуникативност и фактот што секогаш се пријателски настроени. Ретко кога имаат какви било предрасуди, па токму таа карактеристика и често ги води кон емотивни проблеми. За Близнаците карактеристично е да избираат емоционално недостапни партнери или личности кои веќе се во врска или брак. Ако станува збор за првиот случај, тогаш тие се во состојба енормно да патат, но да не се откажат од идејата дека другата страна ќе се промени. Најголемиот проблем на Близнаците е тоа што главата им е често во облаци, па не ја гледаат реалноста. Токму затоа и постојано се заљубуваат во личност која е недостапна за нив. Тие ...
| | веќе видена | слични

Наједноставно кажано, Рибите се најдобри љубовници. Тие го сакаат животот, ги сакаат луѓето, ја сакаат креативноста. Романсата е јазикот кој најдобро го зборуваат и каде постојано сакаат да се подобруваат. Тие се природни емпати, кои се грижат многу за другите луѓе. Имаат силно развиена телепатија и лесно се изразуваат за нештата кои им значат. Секогаш прават напор да се адаптираат кон тоа што им е потребно на другите луѓе и имаат многу несебично срце. Кога Рибите сакаат, тие навистина сакаат. Тие имаат силна љубов за различни аспекти во животот, а особено за љубовта. Кога ве сакаат, вие имате постојано место во нивниот живот. Жената која е родена во овој знак е нежна и многу страствена. Таа претставува ретка комбинација на нежна личност со вистинска експлозија во кревет. Таа има огромна сензуалност која може да го полуди секој партнер. Мажите родени во овој знак се уметници, кои ги гледаат нештата низ креативен филтер. Тие имаат способност да видат градина, онаму кадешто другите гледаат кал. Тие го прават ...
| | веќе видена | слични

Колку им е на луѓето тешко по раскинувањето многу зависи и од хороскопскиот знак. Некои хороскопски знаци раскинувањето го сметаат за нов почеток. Други, пак, тешко го забораваат минатото, пред се првата љубов. Трите хороскопски знаци на кои им е најтешко по раскинувањето се ракот, лавот и стрелецот. Рак На лицата родени во овој знак општо тешко им паѓаат разделбите, па така и оние љубовните. Кога се во врска, раковите се потполно предадени на саканото лице и се склони кон идеализирање. Токму затоа раскинувањето им паѓа многу потешко отколку на родените во другите хороскопски знаци. Лав Лавовите не се заљубуваат лесно, ама за оној што ќе ги освои подготвени се да направат се. Затоа, по прекинувањето со некој со кого мислеле дека ќе го минат целиот живот се повлекуваат. Кај нив се појавува страв повторно да не бидат повредени па затоа многу потешко стапуваат во нови врски. Стрелец Иако стрелците се лесно вљубливи по природа, тие тешко стапуваат во сериозна врска. Но, еднаш кога ќе се препуштат некому во ...
| | веќе видена | слични

Оваа дама е олицетворени на праведност и рамнотежа и ја краси совршена способност за проценка, беспрекорност и целосност. Таа е друштвена, има дарба за комуникација и сака да биде опкружена со пријатели и семејство. Таа е харизматична и магична и поради тоа со леснотија привлекува луѓе околу себе. Таа е ВАГА! Иако обожава да дебатира и да се надмудрува, чесно знае да признае кога ќе згреши. Таа бара цврста врска и партнер кој ќе ѝ подарува внимание преку ситници. Иако делуваат смирени и балансирани, овие жени можат да бидат многу страствени и романтични, а идеалниот партнер ќе го најдат во мажот Водолија или Близнаци. Но, умствените игри се строго забранети кај оваа жена. Таа искрено ќе каже кога нешто не е во ред, а тоа значи дека знае да биде и болно искрена. Таа е лојална кон својот партнер, а за возврат бара само поддршка и совети. Обожава заведување и шепотење на перница. Понекогаш знае да биде неодлучна, а нејзините пријатели се нервираат поради тоа. Но, тоа истовремено е добро поради нив, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Еве кои се знаците кои најверојатно ќе се збогатат… Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за извршни позиции. Скорпија: среќен ден: недела, понеделник, вторник, четврток, среќни броеви: 8, 17, 26, 35, 44, 53, среќни бои: црвена и виолетова Лицата родени во знак Скорпија поседуваат голем шарм и не се двоумат да ја искористат неговата моќ на другите луѓе. Способни се да останат фокусирани и не се плашат од напорна работа. Тоа им помага да станат богати. Лав: среќен ден: вторник, петок, недела, среќни броеви: 5, 14, 13, 32, 41, 50, среќни бои: златна, портокалова, жолта, црвена Лавот е единствен огнен знак на оваа листа. Родените во овој знак се природни лидери. Многу се храбри и успешни во секој проект, што им носи успех и на работен план, каде можат да заработат големи пари. Бик: среќен ден: понеделник, петок, ...
| | веќе видена | слични

Жените навистина се прекрасни суштества и мажите едноставно мора да ги сакаат и да се грижат за нив. Но, овие два хороскопски знаци посебно се издвојуваат по својата харизма, шарм и убавина. Девица Жените родени во овој хороскопски знак секогаш се достоинствени, а истовремено и емотивни и способни да ги сокријат своите чувства. Нивните внатрешни амбиции речиси секогаш остануваат неразјаснети. Девиците поседуваат убави манири и секогаш се однесуваат како вистински дами. Ако почувствуваат дека се загрозени, тогаш способни се да го возвратат ударот. Риби Секој маж потајно сонува за жена родена во овој хороскопски знак. Таа изгледа кревко, нежно и ранливо, Нејзината сила е нејзина слабост. Кој маж би одбил да биде поддршка за тоа прекрасно, беспомошно суштество на кое му е потребна заштита и помош? Нежноста на овие жени ја буди вистинската природа на мажите. Покрај неа, секој маж се чувствува како вистински заштитник и ловец, подготвен да помине секакви пречки, со цел да измами насмевка на нејзиното лице.
| | веќе видена | слични

Овој понекогаш депресивен и мистериозен хороскопски знак за многумина претставува голема загатка. Станува збор за Шкорпијата. Дамите родени во овој знак често се кријат зад маската на хуморот и амбициозноста, но длабоко во себе тие се мрачни и тивки. Кога станува збор за љубовта, Шкорпиите се исклучително љубоморни и осветољубиви, а поради наглиот нарав, тие често се однесуваат и многу деструктивно. Кога имаат страст кон некоја работа, тие се спремни да се борат буквално до крај, а кога станува збор за лидерството, лицата родени во знакот на Шкорпија се подобри лидери дури и од Овните и Лавовите бидејќи проучувањето на човечката психологија им е омилена занимација. Шкорпијата ќе остави длабока трага во вашиот живот, а нејзе никогаш нема да ја заборавите. Тие се многу доминантни и способни да ве полудат до таа мера што ќе станете зависни од нив. Но, доколку ги изневерите, очекувајте двојна одмазда. Шкорпиите воглавно не го покажуваат страдањето и пробуваат што побрзо да го заборават минатото со цел непречено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОвенОвните се зависници од секс. Тешко ја контролираат својата сексуална желба, па затоа не поднесуваат ни кратка апстиненција. Во таквиот период тие стануваат нервозни и избувливи, па затоа пронаоѓаат утеха во еротските магазини и порно филмовите, но понекогаш тие наместо да ги задоволат нивните страсти уште повеќе ги зголемуваат.Кога ќе изгуби самоконтрола, Овенот се претвора во вистински проблем. Кога се додворуваат, нивниот пристап не е ни малку тактичен, нити романтичен и без никаков повод ќе му дадат до знаење на потенцијалниот партнер дека се заинтересирани за секс.БикБиковите се страсни, но кулминацијата на нивната сексуална желба не се случува нагло, туку доаѓа заедно со емоциите, а токму тоа е причината за успешното контролирање на нивната сексуална енергија. Иако се труди да ја скрие неговата фрустрација, кога е без секс, Бикот може да ги почувствува последиците на „сушниот период".Совршена утеха за него се храната или еротските списанија кои му го ублажуваат чувството на празнина. Овој знак многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВодолијаВодолиите ги обожаваат масовните собири. Обожаваат патувања и многу им е важен начинот на кој нивната група функционира. Кога се во врска, се чувствуваат полетно и среќно, а кога се сингл, многу се незадоволни и мрзоволни.БлизнациЛуѓето родени во знакот Близнаци се исклучително дружељубиви и непрестајно стекнуваат нови пријателства. Обожаваат долги разговори и често се чувствуваат осамено, доколку не се опкружени со луѓе. Сакаат емоционални предизвици и затоа уживаат кога имаат партнер кој може да им го направи денот возбудлив.ВагаВагите ја обожаваат романтиката најмногу од сѐ. Тие се исклучително грижливи и лесно започнуваат нови врски и пријателство. Меѓутоа, се чувствуваат многу несреќно кога немаат партнер и би направиле сѐ за да се промени тоа.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 237 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 106 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секогаш кога ви е потребна, таа е тука – силна, грижлива и бескомпромисна: најдобрата жена во целиот Зодијак!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: