Трите најнаивни хороскопски знаци

Вага Верувале или не, знакот кој најмногу одмерува, ги проучува ситуациите и луѓето, оној на кој му е потребна цела вечност да донесе одлука е и оној знак кој најчесто паѓа на измами. Причината е малку необична, овие луѓе едноставно „касно палат“. Без разлика од која причина вие ќе чукнете на нивната врата, тие веднаш ќе ви поверуваат во она што ќе го кажете и доколку набрзина ја завршите работата која сте ја намислиле и не им дадете простор да сфатат за што навистина станува збор, вие можете да се извлечете со сè што ќе намислите. Доколку го земете предвид нивното бавно однесување, брзо ќе заклучите дека вагата е идеална „овца за стрижење“. Тие со тек на време ќе сфатат дека се измамени, но тогаш веќе ќе биде доцна. Нивната способност да навлезат подлабоко во тајните на другите луѓе, само дополнително ќе ги изнервира бидејќи сите овие заклучувања ќе дојдат откако веќе ќе ја направат глупоста. Тие лесно им веруваат на сите ветувања кои ги поставуваат политичарите, веруваат во сите вести кои ќе се појават ...
| | веќе видена | слични

Тие се емоционално интелигентни, дарежливи и знаат како да ја покажат нивната љубов. Еве неколку карактеристики што ги прават да бидат посебни и неодоливи за секого, пишуваат од stipka.mk. Тие се неверојатни готвачки Патот до срцето на луѓето е преку стомакот, а тоа Раковите го знаат многу добро. Тие сакаат да поминуваат време со нивните блиски, а како ќе се зближите најдобро со некого ако не преку храната? Јадењата што тие знаат да ги приготват се неверојатно вкусни и креативни, а уште поважно е тоа што уживаат додека го прават тоа. Тие се едни од најдарежливите во хороскопот Тие секогаш се тука за нивните пријатели. Доколку вашата партнерка е припадничка на овој знак, тогаш веројатно знаете дека секогаш ве става на прво место. Токму нивната несебична природа ги прави да бидат привлечни и тоа не само однадвор, туку и однатре. Страни: 1 2
| | веќе видена | слични

Тие би рекле: Не сум комплициран/а, само имам многу чувства. Тоа се Рибите. Тие се на границата меѓу екстроверти и интроверти – сакаат да имаат пријатели и да имаат луѓе околу себе, но уживаат и во мометите кои ги минуваат сами со мислите во нивната глава. Еден ден ќе посакаат да бидат цело време со вас, другиот ден ќе се однесуваат како да не постоите. Еден ден ќе имаат енергија да поместат цел ѕид, другиот ден ќе посакуваат само да ги оставите на мира. Тие влегуваат слепо во врските, не можат да ги сопрат своите срца да сакаат, а потоа немаат никаква контрола над љубовта. Тие имаат многу емпатија во себе за другите луѓе и секогаш ќе им помогнат на другите. Но, тие се многу комплицирани. Секоја емоција можете да ја прочитате на нивното лице. Тие немаат никаква контрола над тоа. Но, тие сакаат и постојано се повредени. Тоа е во нивната природа. Постојано бараат поврзаност со другите луѓе, на сите нивоа. Сакаат да се поврзани некако. Секој дел од нивното тело верува во љубов, без оглед на цената. Тие ја ...
| | веќе видена | слични

Секој човек посакува да ја најде личноста совршена за себе и со неа да создаде семејство, но сепак во реалноста многумина живеат различно. Кај нив не постои „ние“, туку само „јас“. Близнаци За припадниците на овој знак карактеристична е љубопитноста и детската природа. Токму таа љубопитност ги тера да го истражуваат светот и да се запознаваат со најразлични луѓе. За ова однесување многу им помага нивната комуникативност и фактот што секогаш се пријателски настроени. Ретко кога имаат какви било предрасуди, па токму таа карактеристика и често ги води кон емотивни проблеми. За Близнаците карактеристично е да избираат емоционално недостапни партнери или личности кои веќе се во врска или брак. Ако станува збор за првиот случај, тогаш тие се во состојба енормно да патат, но да не се откажат од идејата дека другата страна ќе се промени. Најголемиот проблем на Близнаците е тоа што главата им е често во облаци, па не ја гледаат реалноста. Токму затоа и постојано се заљубуваат во личност која е недостапна за нив. Тие ...
| | веќе видена | слични

Наједноставно кажано, Рибите се најдобри љубовници. Тие го сакаат животот, ги сакаат луѓето, ја сакаат креативноста. Романсата е јазикот кој најдобро го зборуваат и каде постојано сакаат да се подобруваат. Тие се природни емпати, кои се грижат многу за другите луѓе. Имаат силно развиена телепатија и лесно се изразуваат за нештата кои им значат. Секогаш прават напор да се адаптираат кон тоа што им е потребно на другите луѓе и имаат многу несебично срце. Кога Рибите сакаат, тие навистина сакаат. Тие имаат силна љубов за различни аспекти во животот, а особено за љубовта. Кога ве сакаат, вие имате постојано место во нивниот живот. Жената која е родена во овој знак е нежна и многу страствена. Таа претставува ретка комбинација на нежна личност со вистинска експлозија во кревет. Таа има огромна сензуалност која може да го полуди секој партнер. Мажите родени во овој знак се уметници, кои ги гледаат нештата низ креативен филтер. Тие имаат способност да видат градина, онаму кадешто другите гледаат кал. Тие го прават ...
| | веќе видена | слични

 Она што ги прави Вагите поразлични од другите хороскопски знаци е нивната смисла за баланс и рамнотежа. Но, тие имаат и други квалитети. Вагите, исто така, се познати и по своите логички способности и правилното расудување. Но, многу делови од нивниот карактер се мистерија, а само оние кои предобро ги познаваат, умеат да ги разберат. Ова се нивните тајни квалитети: Тие сакаат да создаваат долги и значајни врски Ретко им се случува да бидат во некоја кратка и минлива врска, дури и кога се работи само за пријателски однос. Тие се толерантни и стрпливи кога е во прашање личност која ја сакаат. Но, многу се тешки и за освојување. Имаат исклучителна моќ за набљудување Вагите често знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие се исклучителни набљудувачи и во главата имаат цел регистар на белешки за сè што ќе видат. Затоа лесно ќе се сетат на нешто што друг го заборавил или превидел, а уште полесно можат да предвидат нечии скриени намери. Вагите можат да бидат непредвидливи Иако рамнотежата е еден од нивните ...
| | веќе видена | слични

Еве кои се знаците кои најверојатно ќе се збогатат… Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за извршни позиции. Скорпија: среќен ден: недела, понеделник, вторник, четврток, среќни броеви: 8, 17, 26, 35, 44, 53, среќни бои: црвена и виолетова Лицата родени во знак Скорпија поседуваат голем шарм и не се двоумат да ја искористат неговата моќ на другите луѓе. Способни се да останат фокусирани и не се плашат од напорна работа. Тоа им помага да станат богати. Лав: среќен ден: вторник, петок, недела, среќни броеви: 5, 14, 13, 32, 41, 50, среќни бои: златна, портокалова, жолта, црвена Лавот е единствен огнен знак на оваа листа. Родените во овој знак се природни лидери. Многу се храбри и успешни во секој проект, што им носи успех и на работен план, каде можат да заработат големи пари. Бик: среќен ден: понеделник, петок, ...
| | веќе видена | слични

Жените навистина се прекрасни суштества и мажите едноставно мора да ги сакаат и да се грижат за нив. Но, овие два хороскопски знаци посебно се издвојуваат по својата харизма, шарм и убавина. Девица Жените родени во овој хороскопски знак секогаш се достоинствени, а истовремено и емотивни и способни да ги сокријат своите чувства. Нивните внатрешни амбиции речиси секогаш остануваат неразјаснети. Девиците поседуваат убави манири и секогаш се однесуваат како вистински дами. Ако почувствуваат дека се загрозени, тогаш способни се да го возвратат ударот. Риби Секој маж потајно сонува за жена родена во овој хороскопски знак. Таа изгледа кревко, нежно и ранливо, Нејзината сила е нејзина слабост. Кој маж би одбил да биде поддршка за тоа прекрасно, беспомошно суштество на кое му е потребна заштита и помош? Нежноста на овие жени ја буди вистинската природа на мажите. Покрај неа, секој маж се чувствува како вистински заштитник и ловец, подготвен да помине секакви пречки, со цел да измами насмевка на нејзиното лице.
| | веќе видена | слични

Според верувањата на келтската митологија, хороскопските знаци соодветствуваат на некое дрво во природата. Келтите одлично ја познавале природата, па според одликите на дрвото се обиделе да ги откријат и човековите карактеристики и карактерот. Една од основните класификации од кои тргнале при проучување на знаците бил временскиот период во кој дрвото најмногу вирее. Така, согласно со топлите и студените месеци, ја направиле табелата во која можете да го препознаете дрвото што ве отсликува. Побарајте го датумот на вашето раѓање. Од 1 до 10 јануари – елка Од 12 до 24 јануари – брест Од 25 јануари до 3 февруари – платан Од 4 до 8 февруари – топола Од 9 до 18 февруари – смрека Од 19 до 28 февруари – бор Од 1 до 10 март – жална врба Од 11 до 20 март – лимон 21 март – даб Од 22 до 31 март – лешник Од 1 до 10 април – мушмула Од 11 до 20 април – јавор Од 21 до 30 април – орев Од 1 до 14 мај – топола Од 15 до 24 мај – костен Од 25 мај до 3 јуни – јасен Од 4 до 13 јуни – грмушка Од 14 до 23 јуни – смоква 24 јуни – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најсилни љубовни приказни... Вага и Скорпија Вагите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Шкорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Шкорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емоционалност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како никој друг. Заедно, тие се губат во својот свет на идеализирање и заеднички ја создаваат својата среќа, далеку од другите. Поврзаноста меѓу нив се забележува секогаш. Тие се одлични заедно бидејќи создаваат баланс. Ракот чувствува многу и е приземјен, додека пак Рибите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 293 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 171 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 117 | | | веќе видена

Вардар се издигна над сите проблеми и пред неколку дена во „Јане Сандански“ го совлада тимот на Мотор Запорожје со што си обезбеди пласман во елиминационата ...
сите 147 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп застана во одбрана на големиот ривал, Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед доби бројни критики затоа што во зимскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трите најнаивни хороскопски знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: