Отчет на штипскиот градоначалник-Трите капитални проекти ја чекаат потребната документација за старт

Гасификацијата, брана на реката Отиња како и изградбата на детска градинка се трите капитални проекти на кои што во изминатите месеци се работеше интензивно ...
| | веќе видена | слични

Изградба на градинка во Брајковци, на повеќенаменско игралиште во Калково и на стационар за кучиња-бездомници, реконструкција на булеварот „Првомајска”, како и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отчет на штипскиот градоначалник-Трите капитални проекти ја чекаат потребната документација за старт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: