Ѓорчев: Високите цени на дизел-горивото се одразуваат на секое семејство


11 копии

Со сегашните цени на горивата, транспортерите работат на работ на рентабилноста, поради што има опасност да се затворат некои од малите фирми Растот на цената ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги погоди сиромашните граѓани бидејќи 60 проценти од сиромашните домаќинства во Македонија немаат автомобил, ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска на седницата на собраниската Комисија за финансирање и буџет кажа дека покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Мира Стојчевска на собраниска комисија изјави дека “Покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги погоди сиромашните граѓани бидејќи 60% од ...
| | веќе видена | слични

Средствата од зголемената акциза на нафтата се потребни за да се полни буџетот и Владата нема да се откаже од тие пари, вели аналитичарот Горан Рафајловски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 624 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 301 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 350 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Високите цени на дизел-горивото се одразуваат на секое семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: