МВР ќе го гони за украден идентитет авторот на „Партиски вработена“


МВР ќе го гони за украден идентитет авторот на песните со дискриминаторска содржина и говор на омраза објавени во збирката поезија од проектот „Млади поети“ на ...
| | веќе видена | слични

Ова се стихови од изданието на „Млади поети“ од 2016 година. Песната „Јас сум!“ зборува за една млада девојка која копнее да биде во - „машка кожа“. Како оваа ...
| | веќе видена | слични

- Иницијативниот одбор (ИО) е формиран по писмото и препораките на Агенцијата за млади и спорт во насока на свикување легално и легитимно вонредно собрание на ...
| | веќе видена | слични

Натпреварите ќе започнат со полуфиналните борби во петок со почеток од 16:00 до 19:00 часот додека свеченото отварањето на настанот ќе се одржи во петок од ...
| | веќе видена | слични

Редклиф која во 2003 година на Лондонскиот маратон постави рекорд 2 часа 15 минути и 25 секунди ја прифатила поканата на организаторот да дојде во македонската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
сите 548 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 356 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 133 | | | веќе видена

Сиљановска Давкова додаде дека се тоа погрешни луѓе кои не се ниту избрани и нагласи дека подеднакво вина имаат и „првиот“ и „вториот“ премиер.„Наместо за ...
сите 154 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР ќе го гони за украден идентитет авторот на „Партиски вработена“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: