Вооружена драма во Скопје

Во спортска обложувалница на улицата „Втора Македонска Бригада“ во Скопје двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво. Од МВР информираат дека сторителите со закана со пиштол од вработениот одзеле 100.000 денари и побегнале во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полиција вчера било пријавено дека ноќта меѓу 14 и 15 февруари во Штип, на ул.„Ванчо Прке“ во менувачница сопственост на М.М. (53) непознат сторител откако влегол во менувачницата од пултот одзел околу 30.000 денари.Потоа, од засега непознати причини избувнал пожар, односно почнал да гори двосед во менувачницата, а сторителот го напуштил местото на настанот.Извршен е увид од страна на увидна екипа на СВР-Штип. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера било пријавено дека во текот на претходната ноќ (14/15.02.2018 година) во Штип, на улица „Ванчо Прке“ во менувачница се случил грабеж. Имено менувачницата во сопственост на 53- годишниот М.М непознат сторителот влегол во менувачницата од пултот одзел околу 30.000 денари- се вели во соопштението од МВР. Потоа, од засега непознати причини избувнал пожар, односно почнал да гори двосед во менувачницата, а сторителот го напуштил местото на настанот. Извршен е увид од страна на увидна екипа на СВР-Штип. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Ноќеска во 1 часот во СВР-Скопје, Г.М. (37) пријавил дека на 15.02.2018 година околу 23,20 часот во спортска обложувалница лоцирана на бул.„Јане Сандански“ непознато лице изреволтирано бидејќи му била побарана лична карта за исплата на добитен тикет (согласно законските прописи за исплата на добивка) почнало да му се заканува на вработениот (пријавителот) и во еден момент со кутија полна со пенкала фрлило кон него и го погодило во лицето. Потоа сторителот излегол надвор и земал канта за отпадоци и почнал да удира по влезната врата од објектот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Триесет и седум годишниот Г.М. вчера пријавил дека во спортска обложувалница лоцирана на булеварот „Јане Сандански“ непознато лице изреволтирано бидејќи му била побарана лична карта за исплата на добитен тикет (согласно законските прописи за исплата на добивка) почнало да му се заканува на вработениот (пријавителот) и во еден момент со кутија полна со пенкала фрлило кон него и го погодило во лицето, информираат од полицијата. Потоа сторителот излегол надвор и земал канта за отпадоци и почнал да удира по влезната врата од објектот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Ноќеска во 1 часот во скопсакта полиција Г.М. (37) пријавил дека на 15 февруари околу 23.20 часот во спортска обложувачница лоцирана на бул.„Јане Сандански" непознато лице дивеело во обложувачницата.Според пријавата непознато лице изреволтирано бидејќи му била побарана лична карта за исплата на добитен тикет (согласно законските прописи за исплата на добивка) почнало да му се заканува на вработениот (пријавителот) и во еден момент со кутија полна со пенкала фрлило кон него и го погодило во лицето. Потоа сторителот излегол надвор и земал канта за отпадоци и почнал да удира по влезната врата од објектот, информираа до МВР.Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 01,00 часот во СВР-Скопје, 37- годишниот Г.М пријавил дека истиот ден околу 23 часот и 20 минути во спортска обложувалница лоцирана на булевар „ Јане Сандански“ непознато лицего нападнало. Имено изреволтирано бидејќи му била побарана лична карта за исплата на добитен тикет (согласно законските прописи за исплата на добивка) почнало да му се заканува на вработениот (пријавителот) и во еден момент со кутија полна со пенкала фрлило кон него и го погодило во лицето. Потоа сторителот излегол надвор и земал канта за отпадоци и почнал да удира по влезната врата од објектот, стои во соопштението од полиција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Утрово во 8.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на Стопанска банка на булеварот Јане Сандански. Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
9 копии

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за течничка стока на улицата Ѓорче Петров во Скопје во периодот од 15 часот на 11 до 4.30 часот на 12 овој месец. Според информациите од полицијата, сторителот со парче бетон го скршил стаклото од влезната врата, влегол внатре и одзел 21 лаптоп, по што побегнал во непознат правец. Сторителот стекнал противправна имотна корист од 900.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
14 копии

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Од МВР сооопштија дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел пари од околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот. Полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружена драма во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: