Промовирана македонската поезија и култура во Хонг Конг

2 копии

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 503 | | | веќе видена

„Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинетите и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6 милиони евра ...
сите 196 | | | веќе видена

Инспекторите од Тексас се обидуваат да утврдат какви критични грешки биле направени при одговорот на смртоносното пукање во училиште во Јувалде, вклучувајќи го ...
сите 232 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 333 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку невешти оправдувања призна дека дел од општините раководени од ВМРО-ДПМНЕ направиле злоупотреба, формирајќи јавни претпријатија преку ...
сите 149 | | | веќе видена

Карло Анчелоти е среќен по триумфот во Лигата на шампионите, за италијанскиот стратег ова беше рекордна четврта титула во ова натпреварување. Лига на Шампиони ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана македонската поезија и култура во Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: