Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа


Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски, искажа задоволство по денешната победа од 0-2 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица. „Денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 439 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 352 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 50 | | | веќе видена

Северна Македонија запиша историја со Договорот за пријателство со Бугарија, но и со решавањето на спорот за името со Грција, кој траеше скоро 30 години. Тоа ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: