Груевски повикан во СЈО да сведочи за провизија за струја?!


Стотина предистражни постапки во моментов се водат во Специјалното јавно обвинителство, вели шефицата на СЈО Катица Јанева. Се истражуваат индиции за висока ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нереализираниот попис во 2011 година е дел од „бомбите“ кои премиерот Зоран Заев како лидер на опозицијата ги даде на Специјалното јавно обвинителство. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Никола Груевски излезе без капут. На излегување од просториите на СЈО обезбедувањето го потсети Груевски дека нема капут, по што тој праша: „Носев и капут, ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, денеска по распитот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во изјава за медиумите рече дека Груевски бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски повикан во СЈО да сведочи за провизија за струја?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: