Познати сатниците за трите натпревари на Македонија на ЕП во Хрватска

7 копии
2 копии

Европската комисија очекува Хрватска и Словенија да ја спроведат арбитражната одлука за границата, изјави денеска во Стразбур првиот потпретседател на ЕК, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Словенија во наредните денови ќе почне со примената на артбитражна одлуката за границата со Хрватска според која доби три четвртини од Пиранскиот залив и ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе назначи и специјална група, која ќе ја координира примената на одлуката на Арбитражниот суд, соопшти словенечкиот премиер Миро Церар во разговор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 142 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 141 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати сатниците за трите натпревари на Македонија на ЕП во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: