Пато во дербито против својот идол

Дуелот меѓу Јувентус и Милан и тоа како ќе биде посебен за напаѓачот на Милан, Алесандре Пато, кој ќе игра против својот идол, капитенот на Јувентус Алесандро Дел Пиеро. "Јувентус одигра одличен натпревар на првиот дуел во Милано и сега не можат да објаснат зошто се наоѓаат во ваква ситуација. Сепак не пратам што се случува во другите клубови. Јуве има големи играчи како Буфон, Киелини и Mело, а посебно Дел Пиеро кој е одлична особа и неверојатен играч" смета Пато кој токму Алекс му е идол. "Дел Пиеро е мојот омилен играч и секогаш го ставав во екипата кога играв Плејстешн како дете. Тој е играч кој треба да биде пример за сите, а направил многу добри работи за Јувентус, Италија и воопшто за фудбалот. Тој е како Роналдо или Паоло Малдини" изјави Бразилецот. "Дефинитивно ќе го сменам дресот на крајот на натпреварот со него. Сеупте се сеќавам на магичните моменти против Реал Мадрид и неговите слободни удари. Дел Пиеро исто така има одлична контрола на топката и добро игра на прва. Тој едноставно е совршен" ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Милан, Бразилецот Алесандре Пато, пред престојниот натпревар помеѓу Милан и Јувентус, изјави дека Алесандро Дел Пјеро е неговиот идол... Јувентус во првиот дел од сезоната го совлада Милан на Сан Сиро со 2:1 со головите на Дел Пиеро и Кваљарела, додека стрелец за домаќините беше Ибрахимовиќ. "Јувентус одигра одличен натпревар на Сан Сиро. Не знам зошто се толку лошо пласирани во Серија А. Искрено, не следам што се случува со останатите тимови" - изјави Пато и додаде: "Дел Пиеро е еден од моите најголеми идоли. Кога играв Плејстејшн како дете, тој секогаш беше во мојот тим. Тој треба да биде пример за сите бидејќи многу направи за Јувентус, Италија и целиот фудбалски свет. Тој е како Роналдо и Малдини. Дефинитвно ќе се обидам да разменам дресови со него. Неговите слободни удари се нешто посебно. Сеуште се сеќавам на неговите магични потези против Реал. Има сјајна контрола врз топката уште при првиот контакт. Тој е едноставно неверојатен играч."
| | веќе видена | слични

Напѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ тврди дека во клубот не треба да го сметаат како заштитен знак, како на пример Тоти во Рома или Дел Пиеро во Јувентус. "Не би сакал да бидам легенда на тимот. Подобро е да се промени клуб, отколку подолго да се останува во еден, бидејќи се учи од промените, а големите играчи мора да се докажат во многу клубови" смета Ибра и додава. "Потребна ти е мотивација за да бидеш на највисоко ниво. Секогаш изгледаш силен кога играш дома. Сепак, Милан ќе биде мојот последен клуб верувам дека ќе играм до 33 години. Не сакам да остарам на теренот" додаде Ибра.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведскиот напаѓач од редовите на Милан, смета дека големите играчи мораат да се докажат во повеќе клубови. Ибра изјави дека сака да сменува клубови но Милан ќе биде последен во неговата кариера. Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, тврди дека тој не е заштитен знак на клубот, како што е Тоти во Рома или Дел Пиеро во Јувентус. „Не би сакал да бидам талисман на екипата. Подобро е да се промени клубот, отколку долго да останеш во еден, бидејќи учиш низ промените и големите играчи мораат да се докажат во повеќе клубови“, смета Ибра и додава: „За да бидеш на највисоко ниво треба мотивација. Сепак Милан ќе биде мојот последен клуб. Ќе се пензионирам кога ќе ми заврши договорот со ’росонерите’, не би сакал да остарам на терен“, вели контравезниот напаѓач.
| | веќе видена | слични

Останато

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
сите 293 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пато во дербито против својот идол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: