Коце Трајановски: ВМРО ДПМНЕ воспостави нови стандарди - доказ за тоа се големиот број проекти


Денеска ВМРО-ДПМНЕ слави 26 години од формирањето. ВМРО е формирана 1893 година со една единствена цел за обединување и создавање на самостојна држава Република Македонија, а во поново време и за зачувување на државноста и обединување на македонскиот народ. ВМРО-ДПМНЕ е формирана 1990 година и сметаме дека е нследник на историското ВМРО. Ова го истакна градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски за телевизијата Канал 5. Ние како ВМРО-ДПМНЕ воспоставивме и нови стандарди во работењето и политиката на Македонија, работиме за Македонија, а доказ за тоа се и големиот број на инфраструктурни проекти кои се направени во секој дел од државата, практично Македонија е препородена денеска, рече Трајановски. ВМРО-ДПМНЕ, додаде тој, покажа како треба да се гради Македонија и затоа во континуитет ја добива довербата од граѓаните.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коце Трајановски: ВМРО ДПМНЕ воспостави нови стандарди - доказ за тоа се големиот број проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: