Грчката влада ги избегна предвремените избори

На локалните избори во Грција ПАСОК освои најголем број гласови-34%, но партијата на свое конто има дури 10 проценти помалку гласови во споредба со изборите во ...
| | веќе видена | слични

Локалните избори се проверка за мерките на штедење на грчкиот премиер. Тој повтори оти ќе свика вонредни општи избори ако не добие поддршка на локалните. ...
| | веќе видена | слични

Атина - Грција вчера излезе на локални избори, но победникот, според општите уверувања, ќе ја реши судбината на државата, односно дали ќе продолжат досегашните ...
| | веќе видена | слични

Во Грција се одржаа локални избори во текот на вчерашниот ден, при што 9,8 милиони гласачи требаше да ги изберат новите градоначалници и членови на општинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две воспитувачки од градинката „Тетекс“ во Тетово се евиденитирани како заболени од ковид-19, а нивните групи со деца и колешките се во изолација дома. ...
сите 434 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 146 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 39 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Важно е САД и Европската Унија да продолжат да работат заеднички и да посветат внимание на регионот на Западен Балкан, вели Бен Хоџис, висок соработник на ...
сите 176 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката влада ги избегна предвремените избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: