(ВИДЕО) СДСМ: Слушнете како во Охрид за избори оперирале и параполициски структури


СДСМ во четвртокот во Охрид објави нов сет аудио материјали, од кои, како што велат „јавноста ќе слушне за манипулациите со вистината и злоупотребата на медиумите од страна на власта на Никола Груевски, за парцели во Охрид, коишто се од интерес на функционерите од ВМРО-ДПМНЕ и за фабрикувани скандали и местенки пред локалните избори“. „Јавноста ќе го слушне она што охриѓани добро го знаат. Дека за време на локалните избори во 2013 година, сите државни институции биле злоупотребени за партиските интереси на ВМРО-ДПМНЕ. Дури биле ангажирани и пара полициски структури. Ќе слушнеме и разговори од кои лесно може да се заклучи како власта планира да го затвори поранешниот градоначалник на Охрид. Во првиот сет од два разговора за денес, меѓу Мартин Протугер и главниот и одговорен уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ Латас, ќе слушнете како и во Охрид, власта си поигрува со човечки судбини. Како се прават местенки и нарачки во провладините медиуми, невин човек, да биде јавно оцрнет и понижен“, изјави ...
| | веќе видена | слични

Од градот-бисер на Балканот јавноста ќе слушне за злоупотреба на медиумите, за парцели во Охрид од интерес на функционери на ВМРО-ДПМНЕ, фабрикувани скандали и местенки пред локалните избори, изјави претседателот на општинската организација на СДСМ во Охрид, Томислав Тунтев, на вчерашната прес-конференција на која беа објавени нови аудиоснимки од прислушувани разговори, а беше презентиран и дел од комуникација преку СМС ДВАЕСЕТ И ПРВАТА „БОМБА“ НА СДСМ ПУКНА ВО ОХРИД На снимките наводно се слушаат гласови на Мартин Протуѓер, Драган Павловиќ-Латас, Гордана Јанкулоска, Зоран Ставрески, Миле Јанакиески и Љупчо Тодоровски. На дел до снимките, како што тврди Тунтев, се зборува за фабрикување скандал на директор на средно училиште во Охрид, за затворање на поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески, насилство на параполициски сили за време на локалните избори во 2013 година, како и за злоупотреба на медиуми. - Власта си поигрува со човечки судбини, се прават местенки и нарачки невин човек да биде ...
| | веќе видена | слични

Последната прес конференција на СДСМ во Охрид е нова статива за таа партија. Овојпат еден од потешките гафови. Имено, беше изнесен разговор помеѓу Мартин Протоѓер од ВМРО ДПМНЕ и уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас за случајот во кој наставник од Охрид, кадар на градоначалниот од СДСМ Ацо Петрески, вон секој морал и стандард, а богами и посериозно од тоа со дело кое е во рамките на прекршување закон... се бањал заедно со ученичките до неговото училиште во џакузи базени патем, пиејќи со нив алкохол, шампањ. Се сетивме и на скандалот кога градоначалникот на Охрид Петерески од СДСМ да го напушти градот кој беше поплавен, за да шета во Австралија, а неговата одлука ја осуди дури и тогашниот шеф СДСМ Бранко Црвенковски. ЦРВЕНКОВСКИ: ПОСЕТАТА НА ПЕТРЕСКИ НА АВСТРАЛИЈА Е ГОЛЕМА И НЕДОЗВОЛИВА ГРЕШКА Одговори на новинарски прашања на претседателот Црвенковски: Медиуми: Дали разговаравте со градоначалникот на Охрид? Црвенковски : Посетата на градоначалникот Петрески на Австралија е според мене и според СДСМ ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска од Охрид ја објави новата бомба, при што најголемата опозициска партија се стави во отворена одбрана на нивниот истакнат кадар од овој град, кој беше фатен во џакузи со средношколки, скандал кој македонските медиуми го објавија во март 2013 година.     Медиумите тогаш објавија скандалозни фотографии од директорот на охридското средно училиште ЕМУЦ, еден од најблиските соработници тогашниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески. -Тој е близок соработник на охридскиот градоначалник Александар Петрески од СДСМ.На фотографиите се гледа скандалозното однесување на директорот на ЕМУЦ во друштво на неколку млади девојки, како тој ужива во џакузи, објавија медиумите. СДСМ денеска бесрамно се стави во одбрана на нивниот истакнат кадар кој беше фотографиран во џакузи со млади девојки, инаку близок пријател на Александар Петрески. Реакциите во јавноста тогаш беа дека вакви провокативни фотографии не му доликуваат на еден вршител на ваква должност. За родителите на децата кои учат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 180 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, кој денеска во Кривичниот суд сведочи за настаните од 27 април лани, негираше дека има СМС комуникација ...
сите 141 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 207 | | | веќе видена

Сублимираниот извештај од главните сугестии и предлози за усовршување на нацрт амандамните во рок од два дена ќе биде доставен до Собранието, наведуваат од ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) СДСМ: Слушнете како во Охрид за избори оперирале и параполициски структури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: