Разликата меѓу војна и мир за нас е административна граница

6 копии

Воздухопловната бригада на АРМ денеска во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец го одбележа 10. јуни – денот кога пред 22 години полета првиот авион на военото ...
| | веќе видена | слични

Останато

НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
сите 458 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разликата меѓу војна и мир за нас е административна граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: