Попоски ги реафирмираше позициите за македонските евро и евроатлански интеграции

Министерот за надворешни работи Никола Попоски одржа брифинг со амбасадорите на земјите членки на ЕУ и НАТО како дел од редовните средби за размена на мислења ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на дипломатијата Никола Поповски одржал средба со амбасадорите на земјите членки на НАТО и ЕУ на која се разговарало за слободата за медиумите, борбата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски ја реафирмираше подготвеноста на Република Македонија за отпочнување на преговорите за пристапување во ЕУ и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски на денешниот брифинг со амбасадорите на земјите-членки на Унијата и на Северноатлантската алијанса, како дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е подготвена да ги почне преговорите за членство во Европската Унија и за влез во НАТО, истакна денеска министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Припадници на турскиот баталјон командоси, чие испраќање беше побарано од НАТО, пристигнаа на Косово поради неодамнешното влошување на безбедносната состојба. ...
сите 368 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски ги реафирмираше позициите за македонските евро и евроатлански интеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: