Македонија испрати помош на Србија и Босна и Херцеговина

4 копии

Фејсбук страната на Српската заедница во Македонија објави фотографии од локациите на кои се донира за загрозените подрачја, истакнувајќи дека Македонија дала повеќе помош отколку ЕУ. Цела Македонија се обедини за да им помогне на настраданите во поплавите кои ги зафатија Србија и Босна. На Фејсбук страната се објавени фотографии од разни градови во земјава, каде се собираат донации.
| | веќе видена | слични

За 24 часа Македонците собраа над 35.000 евра преку СМС пораки за помош на настраданите во поплавите во Србија и БИХ, а денеска во речии сите градови има пунктови на кои граѓаните можат да донираат продукти кои се потребни на жрвите од поплавите во регионот. Еве како изгледаат плоштадите во Скопје, Куманово и Тетово попладнево. СкопјеКумановоТетовоСрбите пак, преку социјалните мрежи постојано се заблагодаруваат на сите граѓани кои донирале.фото: Фејсбук
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, за в понеделник свика вонредна седница на Советот на општината. Како што е објавено на сајтот на општината, единствена точка е носење одлука, општина Центар да донира помош за настраданите од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина.
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 315 | | | веќе видена

Постои опасност Европа „да се освести многу доцна“ доколку се обидува да го спаси договорот со Иран за неговата нуклеарна програма, изјави израелскиот премиер ...
сите 126 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 159 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија испрати помош на Србија и Босна и Херцеговина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: