Заев: Повикувам на свест, совест и правда

ВМРО-ДПМНЕ: Како привршува кампањата, така СДСМ е се понервозен Како привршува кампањата така СДСМ е се понервозен и се служи со се пониски и подрски монтажи, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со прашање до лидерот на СДСМ Зоран Заев. Јавно ја отворија дилемата, дали аболицираниот лидер, познат по 100-ците тендери, му ветил амнестија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 565 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 630 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Повикувам на свест, совест и правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: